Як виготовляються сухі корми

корм для тварин

Багато з вас постійно купують різноманітні сухі корми для своїх котів чи собак, але не всі можуть знати як виглядає процес виробництва таких кормів.

Звичайно ж існують різні способи створення гранул сухого корму та інших подібних продуктів, але найпоширенішим процесом виробництва сухих кормів є екструдування. Цей процес вперше було вжито у виробництві ще у далекі 50-ті роки минулого століття, коли розпочалося виробництво злакових кульок та пластівців.

Отже, розглянемо основний процес виробництва сухих кормів – Екструзію

1. Інгредієнти додаються в змішувач. Сухі інгредієнти можуть подрібнюватись перед змішуванням з вологими. Коли вся ця маса буде змішана, вона перетворюється на вологе “тісто”.

2. Далі це тісто нагрівається в пристрої попередньої обробки, перед тим як буде подано до екструдера.


3. Екструдер дуже схожий на гігантську м’ясорубку, але з підігрівом. Саме на даному етапі виробництва кормів відбувається основна фаза приготування сухих кормів. Тісто готується під тиском та за високої температури, й поступово просувається до виходу з екструдера. На кінці екструдера, гаряча суміш проходить крізь форму та ножі, що також схоже на дію м’ясорубки. Тут, маленькі шматочки різко розширюються до розміру стандартної гранули, оскільки потрапляють в зону з нормальним тиском.

4. Гранули висушуються в печі поки вміст вологи не стане достатньо низьким, щоб гранула не втрачала форму та мала властивості, схожі на печиво чи крекер.

5. Після випікання йде процес охолодження у спеціальній установці.

6. Після охолодження, гранули корму можуть передаватись на машину, що розпилює різні покриття. Зазвичай це різноманітні ароматизатори чи підсилювачі смаку.

7. Далі розпочинається етап упаковки: в мішки, коробки тощо. Корм розсипається у відповідності до ваги, що відповідає зазначеній на упаковці цифрі. Тут й отримується готовий продукт – сухий корм для собак та котів.

Від дотримання санітарних норм на виробництві, від якісного обладнання від поводження з інгредієнтами та обслуговування пристроїв залежить остаточна якість продукту. Саме на цьому етапі – на етапі виробництва – дуже часто трапляються різні зараження, потрапляння сторонніх речовин та інші неприємні явища. Майже всі відкликання кормів відбуваються через різноманітні порушення та проблеми на виробництві.


Схожі статті