Як треба чистити вуха собакам?


Чистка вух вашого улюбленця може здаватися не таким веселим заняттям, як прогулянка в парку, але така процедура допомагає зберегти вуха собаки здоровими, без запалень та інфекцій. Але, як зазначають ветеринари, частота проведення чистки вух собакам відрізняється індивідуально. Рекомендується перевіряти стан вух собак принаймні раз на тиждень, звертаючи увагу на чистоту та ознаки інфекцій чи запалень. Деяким породам собак такі перевірки є обов’язковими.

Наприклад, “Г” образна форма вух собаки робить їх вразливими до накопичення сірки та бруду, що може стати причиною інфекцій. Собаки з важкими, довгими вухами ще більше схильні до проблем з вухами, що вже було підтверджено відповідними дослідженнями. Просто приділяючи трохи часу вашому улюбленцю, ви зможете забезпечити здоров’я його вух.


Якщо ви самостійно не можете проводити чистку вух або невпевнені в тому, як це робиться, то ви можете звернутися до ветеринарного салону чи клініки за рекомендацією або просто придбавши відповідну послугу. Також важливо запам’ятати, що не варто використовувати вушні палички для чищення вух собакам, оскільки ними ви ще глибше проштовхнете сірку та брудні частки до вушного каналу, або навіть пошкодите барабанну перетинку. Одразу ж після процедури чистки вух поласуйте свого песика чимось смачненьким або іншим чином підбадьорте його за терпіння та спокій.

Просто спробуйте зробити чищення вух звичною процедурою та дотримуйтесь наступного порядку:

• Посадіть чи покладіть собаку на поверхню, що легко чиститься, рушник чи килимок для собак таким чином, щоб ви могли легко дістатися його вух.
• Обережно розпряміть чи розкрийте вухо собаки, щоб було видно внутрішній його бік. Перевірте чи немає видимих ознак інфекції, наприклад почервоніння, набряків, виділень, появи корки, неприємного запаху або локальних залисин. Якщо ви помітили якісь ознаки потенційної інфекції чи запалення, то не треба приступати до чистки, а необхідно звернутись до ветеринара. Якщо все виглядає добре, то можна продовжувати гігієнічну процедуру.


• Для очистки вух можна використовувати спеціальні засоби для чищення вух собак. Заповніть вушний канал тварини цим розчином. Як правило, пляшки з такою рідиною мають довгий аплікатор, його не треба глибоко занурювати у вушний канал, лише на пару міліметрів. Також на внутрішню поверхню вуха необхідно нанести декілька крапель рідини.
• Ніжно та обережно промасажуйте біля основи вуха собаки протягом 30 секунд, щоб сірка та бруд розм’якли.
• Випрямте вухо собаки та нахиліть голову такими чином, щоб рідина витекла самостійно з вушного каналу. Після цього за допомогою чистих ватних (бавовняних) кульок чи тампонів приберіть сірку та бруд. На ватних тампонах має з’явитися лише незначна зміна кольору (як правило жовтуватого чи світло коричневого кольору).
• Здійсніть чистку іншого вуха собаки за таким самим принципом. Якщо ви помітили, що сірки та бруду дуже багато, то наступного дня ви можете ще раз почистити вуха собаці.

Якщо ви регулярно будете чистити вуха своєму улюбленцю, то він з часом звикне до цієї процедури та вестиме себе спокійніше. Регулярна гігієна також зменшує ризик виникнення вушних інфекцій, запалень та інших проблем.


Схожі статті

Коментарі