Особливості догляду та утримання папуг Какаду


Клітка для какаду

Папуги какаду зовсім не пристосовані до малорухливого способу життя. У них має бути достатньо місця для активних рухів – польотів, пробіжок, лазіння, ігор та укриття – тому клітка має бути дуже просторою. Мінімальний рекомендований розмір клітки: довжина – 80 см, ширина – 80 см, висота – 90 см.

Назва птахів походить від слова “какатуа” та перекладається з малайської мови як “кусачки”. Таке прізвисько пернатих не випадкове, адже дзьоб у птахів дуже потужний. При покупці клітки потрібно враховувати те, що птах може за дві секунди розкусити прути, тому вони повинні бути товстими і міцними.

Інтелект какаду дозволяє йому вирішувати прості головоломки, тому купуючи клітку, зверніть увагу на замок – він повинен бути надійним.


Клітку найкраще ставити в світлому, захищеному від протягів місці на висоті близько одного метра. Потрібно забезпечити циркуляцію свіжого повітря біля клітки. Свіже повітря – необхідна умова для правильного процесу линьки цього папуги.

У клітці має бути мінімум три жердини діаметром 3-4 см. Полички, жердинки, канати, гойдалки різних форм і розмірів, виготовлені з різних матеріалів потрібно розмістити на різних рівнях. У клітці обов’язково повинні бути гілочки, які папуга міг би гризти, і кальцій для сточування дзьоба.

У какаду повинна бути можливість для повноцінного нічного відпочинку (темрява і тиша).

Іграшки для какаду

Какаду потребують візуальне різноманіття та інтелектуальні стимули. Також необхідно задовольняти цікавість какаду, давати їм можливість самостійно розважатися і розвиватися. В цьому вам допоможуть іграшки, але вони не повинні бути безглуздими. “Правильні” іграшки для какаду це ті, які викликають бажання розбирати (пірамідки, головоломки тощо), перебирати, розв’язувати вузли, підкидати (кільця та м’ячики) і видавати звуки (дзвіночки, брязкальця). Іграшки повинні бути виготовлені з безпечних матеріалів: деревини, кокосового або сезалевого волокна або твердої пластмаси.


Треба також пам’ятати, що всі іграшки, як і саму клітину, потрібно мити щотижня. А годівниці та ємності для води – щодня.

Добре, якщо є можливість розмістити в клітці імпровізовані водойму, в

якому папуга зможе купатися. Але якщо такої можливості немає, то такий басейн чи ванну можна замінити періодичним обприскуванням з пульверизатора.

Какаду потребують особистих ігрових зон за межами клітини також (наприклад, гойдалки) і простір для нових видів діяльності (наприклад, можливість безпечно спостерігати за тим, що відбувається на вулиці).

Раціон – чим харчується какаду?

Різноманітне і достатнє харчування – запорука психологічного і фізичного здоров’я какаду. Одноманітний раціон і хронічне недоїдання – причина агресії, розвитку всіляких фобій, самоощіпування та передчасної смерті какаду. У випадку з цими папугами – какаду краще перегодувати, ніж недогодувати. Всі складові корму повинні бути свіжими і якісними. Продукти, що швидко псуються, краще давати невеликими порціями два-три рази на день.


Основа раціону какаду – зернові суміші, які складаються з проса різних сортів, гречки, конопляного насіння, горіхів і насіння. Додатково харчування потрібно урізноманітнити овочами і фруктами. Гарна підгодівля для какаду – це вапняк або товчена яєчна шкаралупа. Протипоказані до вживання: авокадо, петрушка, цукор, молоко, шоколад і продукти, що містять кофеїн.

Фрукти для какаду: полуниця, малина, груша, яблуко, шипшина, в невеликих кількостях родзинки і банан.

Не кожному какаду відразу припадуть до душі фрукти, до них треба привчати поступово. Великі фрукти розріжте, щоб папузі було зручно взяти шматочок в лапку. Нез’їдені залишки прибирайте з клітки кожен день.

Овочі для какаду: вони із задоволенням їдять зелені та жовті овочі. Папугам можна давати моркву, огірки, баклажани, червоний буряк, зелені боби і стручки гороху. Корисні для какаду коріння кульбаби, селера і фенхель.


Тваринний корм для какаду: в природі вони не проти поласувати протеїновою їжею – комахами та їх личинками. У домашніх умовах необхідність пернатого улюбленця в білках заповнять варене куряче м’ясо, йогурт, творог тертий сир.

Какаду дуже вибагливий у їжі і привчити його до різної їжі не так-то просто. Він може відмовлятися від усього, крім насіння соняшнику, але не шкодуйте пернатого і стежте за тим, щоб він їв усе. Припустимо, якщо хитрун вибрав з корми все насіння, а до решти і не доторкнувся, на наступний день вже не давайте насіння, інакше він знову з’їсть тільки їх. Простіше привчити до різноманітного харчування під час переведення пташенят на дорослий раціон.

У поїлці какаду завжди повинна бути свіжа вода.


Схожі статті

Коментарі