Як годувати кошеня? Робимо все власноруч


Як і чим можна годувати кошеня? Особливо якщо ви не бажаєте купувати готові корми для малих пухнастиків, а надаєте перевагу повноцінному харчуванню із використанням приготовленої вами їжі.

Після споживання котячого молока необхідно пробувати вводити прикорм. Найкращий спосіб – змішування їжі з молоком матері кошеня. Намагайтесь, щоб у матері-кішки та її діточок були приблизно однакові раціони – це спростить пристосування кошенят до нового типу їжу. Спостерігайте за реакцією малюків: як вони реагують на певні інгредієнти їжі, як реагують на різні типи їжі, як ставляться до води. Обов’язково регулярно оновлюйте питну воду в мисці для котів.

Які елементи має включати раціон кошеня?

Правильне харчування має бути збалансованим. Оскільки незбалансована їжа сповільнює зростання кошеня, а також може стати причиною захворювань чи різних порушень. Намагайтесь не включати до раціону тварини ті продукти, які можуть спричиняти алергічні реакції.


З чого краще почати годування кошеня? Якщо ви вже відлучили або ви купили мале кошеня, чим позбавили його “молочного джерела”, можна розпочати введення базового прикорму із використанням замінювача котячого молока. Також можна використовувати козяче або коров’яче молоко, додаючи до нього варений білок.

З віку 2 місяців кошенят можна привчати до повноцінного харчування – до звичних продуктів. Їжа в мисці кошеня має бути кімнатної температури: занадто гаряча їжа спричинятиме опіки ротової порожнини та язика, а занадто холодна – погано перетравлюється шлунком.

Перелік продуктів необхідних для нормального росту кошеня:

  • М’ясо в сирому (тут треба бути дуже обережним і перевіряти походження сировини) або вареному вигляді – курка, качка, індичка або інші нежирні види м’яса.
  • Каши з додаванням овочів та м’яса.
  • Яєчний жовток.
  • Йогурти без домішок, сметана, творог низької жирності.

Як правильно сформувати раціон вашого кошеня?

Раціон кошеня віком від 2 місяців повинен складатися з різноманітних продуктів. В першу чергу він має містити достатню кількість м’яса, оскільки саме з нього тварина отримує основні сили та енергію. Але будьте обережні з рибою, намагайтеся не давати її маленьким тваринам. З різних видів м’яса надавайте перевагу курці, кролику, індичці чи качці.

Крім того, кошенят різного віку необхідно годувати різну кількість разів на день: 2 місячних – 7 разів на день, 3 місячних – 6 разів, 6 місячних – 4 рази.

Зі зростанням кошеня також змінюється й обсяг їжі, яку він споживає. Оскільки кошеня у віці 6 місяців є надзвичайно активним, він постійно рухається та пізнає світ. Тому йому буде треба близько 200 грамів їжі. Приблизно у віці 1 року активність тварини знижується, з цим зменшується й вага їжі – до 150-200 грамів.

Окрім загальних рекомендацій обов’язково спостерігайте за апетитом тварини. Чи не залишається їжі в мисці? Якщо завжди є залишки, то для вас це буде знаком дещо зменшити обсяг їжі. Якщо кошеня з’їдає всю порцію, то все добре і цей раціон повністю задовольняє його потреби.


Схожі статті

Коментарі