У Миколаєві хочуть знищити п’ять тисяч собак


Лідери українських зоозахисних організацій України, волонтери, громадяни України звернулись до мера міста Миколаїв з проханням не допустити масових страт тварин.

У Миколаєві на засіданні сесії Миколаївської міської ради виноситься пропозиція щодо змін до “Програми поводження з собаками та котами на території міста Миколаєва на 2013–2017 рр.”.

Проектом рішення пропонується застосування масової евтаназії вуличних тварин у зв’язку з неблагополучною епізоотичною ситуацією.

“Масова евтаназія безпритульних тварин у Миколаєві повністю перекреслює всі наші зусилля, які були націлені на гуманне вирішення проблеми регулювання чисельності вуличних тварин”, – заявив експерт Animal-id.info Віктор Копач.

У 2017 році у місті нарахували 4900 безпритульних тварин. У 2016 році кількість тварин була значно вищою – 7400 особин.


“Масова евтаназія як метод регулювання скорочення чисельності безпритульних тварин в Україні може бути застосована лише у вигляді виключення, – підкреслює Марина Суркова, віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України.

Згідно статті 16 ЗУ “Про захист тварин від жорстоко поводження”, “регулювання чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини, здійснюється методами біостерилізації або біологічно обґрунтованими методами, а в разі неможливості їх застосування – методами евтаназії”.

“Масова евтаназія тварин є частиною ганебного зоореалістичного руху, який є небезпечним та руйнівним для суспільства, – каже Наталія Вишневська, координатор зоозахисного напрямку Національного екологічного центру України.

Прикладом ефективного використання гуманних методів регулювання чисельності вуличних тварин є львівський, житомирський, черкаський, київський, дніпровський, чорнобильський досвід.

Джерело: ТСН


Схожі статті

Коментарі