Супер стійкий імунітет крокодилів


На засіданні Американської хімічної спілки професор Мерчант повідомив наступне: “Кров алігаторів відрізняється особливими властивостями, вона здатна знищувати багато видів бактерій та вірусів”.

Цей вчений, разом з Керміт Мюррей та Ленсі Дорвілл з Університету штату Луїзіана, виділили з крові крокодила білки, які можуть діяти навіть на такі стійкі бактерії, як представники родини Staphylococcus aureus.

Зазвичай ці мікроорганізми живуть на шкірі людини, але, як правило, не наносять людині шкоди. Але якщо ці бактерії проникають всередину людського організму, особливо коли імунна система людини  ослаблена, ці бактерії можуть викликати серйозні запалення легенів чи зараження крові. В таких випадках ці бактерії стають смертельно небезпечною загрозою, оскільки вони несприйнятливі до сучасних антибіотиків.

Але в ситуації з алігаторами ситуація зовсім інша. Білки крові алігаторів становлять загрозу для 23 видів бактерій. Навіть ВІЛ-інфекція пасує перед цієї потужною зброєю.


Було проведено дослідження в лабораторії, коли клітки людської лімфи були заражені ВІЛ, а потім вони були оброблені розрідженою сироваткою крові алігатора. За допомогою 5% розчину сироватки вченим вдалося ліквідувати практично всі віруси. Самі клітки лімфи в результаті експерименту залишилися живими. За попередніми висновками, білки сироватки крові алігатора, на зважаючи на свою агресивність, не наносять шкоди кліткам людини.

Відкриття професора Мерчанта викликало резонанс по всьому світу, оскільки в крові тварин дуже рідко вдається виявити речовини, що діють подібно до антибіотиків.

Чому саме імунна система крокодилів являє собою біологічну зброю?

Річ у тому, що крокодилам завжди доводилося адаптуватися до екстремальних умов проживання. Болота та річки, в яких живуть крокодили, як правило переповнені бактеріями та вірусами. Крім того, в результаті бійок між собою вони постійно отримують травми та поранення, через які в організм потрапляють збудники захворювань. І лише завдяки своїй стійкій імунній системі крокодили можуть дати відсіч різноманітним мікроорганізмам.


Схожі статті

Коментарі