Обираємо туалет та наповнювач для ваших котиків


Який лоток обрати для свого кота?

На ринку існують різноманітні моделі, які різняться за своїми розмірами, формами, кольорами, матеріалами, наявністю покриття тощо. Але, врешті решт, саме вашому котику доведеться проводити там свій час.

Ідеальним вибором лотка буде достатньо об’ємна модель, в якій ваш кіт зможе розвернутися та нормально рухатись. Якщо у вас кошеня чи старий кіт, потурбуйтесь аби висота борту котячого туалету не перевищувала 15 см.

Коти хотіли б побути на самоті

Де розташувати котячий туалет? По-перше, вам варто обрати більш-менш спокійне та відособлене місце в своїй квартирі чи приміщенні. Оскільки туалет для котів це щось інтимне та особисте. Навряд чи вам би сподобалась чиясь кампанія в туалеті. Тому й кицькам слід ставити лоток в спокійному місці. Але це місце не повинно знаходитись поблизу місця приймання їжі.


Скільки потрібно лотків?

Коти зазвичай неохоче діляться своїм лотком з іншими котами. Тому, якщо у вас проживає декілька котів, то рекомендується забезпечити кожного з них своїм власним туалетом. Звичайно ж, якщо у вас є така можливість. Оскільки не кожному сподобається (чи буде можливість) щось на кшталт цього…

Також можна використовувати, наприклад, два туалети. Один в основному місці, інший десь в іншому (якщо кішка раптово відчує заклик природи).

А якщо моя кішка виходить на вулицю?

Навіть якщо у вашої кішки є доступ на вулицю, це ще не означає, що вам не знадобиться лоток вдома. Адже ж їй не завжди буде хотітися виходити на вулицю, особливо взимку.

Які запахи можуть з’явитися від котячого туалету?

Неприємний запах від лотку це не обов’язково може бути котяча сеча. Не забувайте, що всюди живуть бактерії. Саме вони зазвичай є причиною появи різких неприємних запахів. А в котячому лотку їх дуже багато. Бактерії можуть потрапляти до лотка звідусюди: з повітря, з бруду на лапах кішки або з фекалій. Коли вони починають свою діяльність, сечовина, що міститься в сечі, призводить до вивільнення аміаку — який є однаково гидким для людей та для котів. Це, до речі, є однією з причин чому коти перестають ходити в лоток. Тому бажано після кожної заміни наповнювача для котячого туалету промивати сам лоток водою, також можна застосовувати побутові або спеціалізовані засоби.


Який наповнювач для котячого туалету підходить моїй кішці?

Вибір наповнювача для туалету є також важливим. При виборі (або планах змінити) наповнювача слід звертати увагу на швидкість та обсяг вбирання рідин та запахів – або у вигляді формування грудок (наповнювач що грудкується), або у вигляді абсорбації рідини гранулами (вбираючі / абсорбуючі наповнювачі).

Окрім цього, наповнювач повинен бути достатньо м’яким для лапок котів. Необхідно також дізнаватися про рівень пилу, оскільки “діяльність” котів в лотку або заміна наповнювача в туалеті може перетворитись на “димову завісу” та “чудовий” наліт на ваших меблях чи речах.

Білий (чи світлий) колір гранул може допомогти виявляти вже використані гранули наповнювача, а також можливі ознаки захворювань (наприклад при виділенні крові з сечею).

Скільки наповнювача необхідно використовувати?

Завжди потрібно насипати ту кількість наповнювача, яка зазначена виробником. А також, яка є достатньою для повного покриття поверхні лотка, щоб рідини не встигали досягти дна лотка. Якщо наповнювача буде замало, то це не лише буде негативно впливати на використання наповнювача, появу неприємних запахів та вологу в лотку, але й може не сподобатись вашому коту. А у випадку глиняних наповнювачів (що грудкуються), недостатня кількість наповнювача може призвести до прилипання утворених грудок до лотку. Що, напевно, не доставить вам задоволення коли вам доведеться відколупувати їх від лотка.

Кількість наповнювача також залежить від того, наскільки ваш кіт активно порпається в ньому. Отже, ви можете адаптувати обсяг наповнювача відповідно до “активності” кота в лотку.


Схожі статті

Коментарі