Тенденції ринку зоотоварів: Що можна чекати зообізнесу в 2017 році?


Що чекати власникам зообізнесу в 2017 році? Які тенденції має ринок зоотоварів? Що можна очікувати зоомагазинам в новому році?

Після завершення не дуже легкого для підприємців 2016 року, власники зообізнесу чекають нових можливостей, які їм може принести новий 2017 рік. Вони очікують на появу нових продуктів на ринку зоотоварів, а також нових ідей для ведення свого бізнесу.

Роздрібні продавці оцінюють, що цікавитиме споживачів в наступному році, починаючи від кормів, ласощів та добавок, до переробки своєї мережі поставок, пошуку більш ефективних практик, онлайн конкуренції, а також всього того, що допоможе їхньому бізнесу виживати в цей нелегкий для України період.

Як й завжди, в основі лежить освіта та знання як продавців-консультантів зоомагазинів, так й їх власників. Хоча й є інші фактори, які впливають на успіх в роботі.

Яких тенденцій можна очікувати в 2017 році?

На сьогоднішній день на ринку існує вже достатня кількість напіввологих кормів чи готових кормів, які поступово захоплюють свою частину ринку кормів для домашніх тварин. Багато покупців поступово переходять на корми вищого рівня, з повноцінними харчовими властивостями, що свідчить про зростання значення якісного харчування для тварин. Окрім іншого, подібні корми мають більш природну спрямованість в харчуванні, що неодмінно оцінять домашні улюбленці.

тенденції зообізнесу 2017

Наскільки популярними будуть ласощі та добавки?

Різноманітні ласощі будуть так само популярні в наступному році. Також, прослідковується певна тенденція в тому, що люди обирають ласощі та добавки, які мають певну “спрямованість”: для зубів, для суглобів, для шкіри та шерсті. З точки зору споживача, подібні “спрямованості” є дуже привабливими. Крім того, товари з відповідними маркуваннями полегшують вибір для клієнтів, особливо тих, хто не дуже знається на зоотоварах (а деякі ще не дуже схильні до консультацій з боку продавців). Крім того, багато виробників, в тому числі українських, розширюють асортимент ласощів та вітамінізованих добавок.


Що треба враховувати в роботі продавців-консультантів?

Важливим чинником є прозорість. Тобто, важливо не лише добре знати продукцію, яку ви продаєте, але й бути свого роду маркетологом цієї продукції. Покупцям дуже важливо бачити та відчувати, що продавці самі вірять в ті товари, які вони продають. Також не забувайте, що все більше й більше людей активніше починають користуватись мережею Інтернет, тому якщо ви демонструватимете їм рівень своїх знань, то вони ставатимуть більш лояльними та перетворяться на ваших постійних клієнтів. Крім того, багато людей все ще надають перевагу відвідуванню зоомагазину, ніж замовленню зоотоварів онлайн. Не забувайте про це.

тенденції зообізнесу 2017

Чи варто боятися конкуренції з боку інтернет-магазинів зоотоварів?

Онлайн бізнес постійно зростатиме, але не варто робити з цього паніки. Це як продуктовий магазин, ви же не замовляєте пакет молока чи хлібину і Інтернеті коли вони у вас закінчуються. Ви просто ідете до найближчого магазину та купуєте це там. Думаємо ви неодноразово чули від своїх клієнтів щось типу “Ой, забігла до вас, а то в мого песика корм закінчився”. Не забувайте, що більшість людей працює протягом всього дня, а після роботи заходять до вашого зоомагазину, щоб купити щось для своїх домашніх улюбленців.

Звичайно ж, є доволі велика кількість людей, які надають перевагу замовленню зоотоварів онлайн. Тому, деякі зоомагазини почали пропонувати послугу доставки із зоомагазину або послугу “зоотоварів під замовлення” (тобто, якщо в зоомагазині цього товару немає, то він замовляє його у своїх постачальників і клієнт забирає його / чи клієнту пропонується доставка коли товар надходить до зоомагазину). За допомогою цього, один зоомагазин поєднує в собі і офлайн зоомагазин, і інтернет-зоомагазин. Також, багато стаціонарних зоомагазинів відкрили свої власні онлайн каталоги товарів чи інтернет-магазини.


Чи варто перейматися віковими групами клієнтів?

Так, можете навіть порівняти себе та своїх батьків. Люди похилого віку ніколи не куплять товар, який обере молода людина. Тому важливо звертати увагу на вікові групи покупців, на товарні групи які вони купують. Візьміть певний період часу, наприклад один чи три місяці, й погляньте які товари в більшості випадків обирають покупці різних вікових груп. Ви неодмінно зможете побачити різницю.

тенденції зообізнесу 2017

Корми холістик, чи є в них сенс?

Корми, які позиціюються як “холістик” чи “натуральні” пороху набирають свою популярність. Передусім частина людей вбачає в них певну альтернативу, оскільки вони не містять хімічних домішок чи різних не дуже якісних добавок. Хоча, тут в більшості випадків мова йде про нових клієнтів. Бо дуже рідко буває таке, що люди погоджуються перевести свого улюбленця з одного корма на інший.

Також, популярності здобуває й так зване “натуральне харчування”, тобто сира їжа (переважно це стосується годування собак). Ця тема дуже активно оговорюється на багатьох зоофорумах.


Ласощі з екзотичними складовими

На ринку є та з’являється багато ласощів для тварин, що мають певні екзотичні для нашого населення компоненти. Наприклад “палочка з манго”, “кістка з кокосом” чи “крокети з м’ясом оленя”. Але враховуйте, що такі продукти не дуже схвалюються українцями. Ваші клієнти в переважній більшості випадків оберуть продукт зі звичною назвою чи інгредієнтами. Не можемо сказати звідки такі переконання, але це є фактом.

Конкуренція між виробниками кормів для тварин

Конкуренція між виробниками тварин для тварин стає все більш очевидною. Багато компаній починають копіювати підходи один-одного все частіше. Це ви й самі можете побачити на прикладі їхньої продукції, можна помітити певні схожі тенденції. Виробники вигадують все більш складні методи приваблювання покупців. А вам, в свою чергу, вони ускладнюють вашу роботу. Оскільки вам доведеться зробити вибір щодо того, який самий корм пропонувати в першу чергу.


Преміалізація кормів

Поняття “преміалізації”, на жаль, має лише негативний вплив. Бо колись слово “преміум” в назві корму означало певний рівень якості корму. А на даний час, це слово використовується всіма ким завгодно. Корми “преміум” можуть стосуватися як дешевих кормів на основі зернових, так і кормів високого класу, що виготовляються з чистого м’яса. Продавці мають добре розуміти різницю між різними кормами “преміум”, а також пояснити цю різницю своїм клієнтам.

Конкуренція з боку неспеціалізованих магазинів чи супермаркетів

Ця проблема з’явилася в Україні не дуже давно. Багато інтернет-магазинів, які колись торгували лише електронікою чи меблями, почали продавати товари для тварин. Всі супермаркети також вже мають відділи з кормами чи гігієнічними наповнювачами для тварин. Останньою тенденцією є – продаж товарів для тварин в будівельних гіпермаркетах. Отже, ваші потенційні клієнти можуть придбати необхідний їм товар майже всюди, що ускладнює вам ведення бізнесу. На жаль, боротися з цим нереально. Але ви можете вигадати якісь креативні способи залучення клієнтів до своїх зоомагазинів.


Схожі статті

Коментарі