Мордашка, яка гарантовано сподобається усім – карликовий посум

карликовий посум

карликовий посум

Карликовий посум

Якщо мова заходить про щось надзвичайно дивне та миле, спробуйте пригадати маленького звіренятка — посума. Ця маленька тварина є, напевно, одним з наймиліших створінь природи.

Ці тендітні пухнасті створіння живуть переважно в Австралії. Дорослі особини виростають до 5-12 см, плюс ще близько 6-10 см хвіст. Родина виду цих карликових посумів називається Burramyidae (Бурамісові). Найменший вид цих тварин мешкає на Тасманії, дорослі особини якого виростають лише до 6,5 см, а вага складає приблизно 9 грамів. Він виглядає як миша.

карликовий посум

Карликові посуми впадають в сплячку. Коли температура навколишнього середовища падає менше 12°C, а запаси їжі зменшуються, ці тваринки можуть впадати в сплячку на декілька днів. Найдовший термін сплячки був зафіксований в 70-х роках минулого століття, і склав 11 днів без їжі та води. Але, як правило, посуми не сплять довше за тиждень. Саме завдяки такій сплячці вчені можуть досліджувати цих створінь в дикій природі, знаходячи їх звернутими в комочок із закритими очима та скрученими лапками. В цьому млявому стані, посуми уникають голоду завдяки значному зниженню температури свого тіла, споживання кисню та частоти серцевих скорочень.

карликовий посум

Карликові посуми їдять нектар, пилок, павуків та інших комах, хапаючи їх своїми тендітними лапками. Це нічні створіння, вони активно лазять по деревах та кущах.

На жаль, більшість видів карликових посумів перебувають на межі зникнення. Тому в Австралії існує багато організацій та рухів, які займаються проблемами збереження цих видів в дикій природі. Наприклад, популяція такого рідкого виду як гірський карликовий посум (Burramus Parvus), станом на 2010 рік, становила трошки більше 2 тисяч особин. Цей вид посумів є єдиним ссавцем в світі, який може спати в снігу протягом тривалого часу в холодний зимовий період. Також, гірський посум це єдина гірська тварина роду ссавців в Австралії, що має сумочку. Довжина тіла дорослих особин гірського карликового посума сягає приблизно 11 см, а хвоста – до 14 см. Вага складає 40-45 грамів.


Схожі статті

Коментарі