10 причин взяти тварину із притулку


(* у випадку, якщо “тому що це добра справа” не працює)

Розмірковуєте над тим, щоб завести домашню тварину? Ось десять причин, чому вам варто замислитися над тим, щоб взяти тварину із притулку.

1. Тому що ви врятуєте життя

Ситуація з притулками домашніх тварин на сьогоднішній день дуже сумна. Їх занадто мало для того, щоб забрати всіх тварин з вулиці, а також тих, яких люди систематично викидають на вулицю як непотріб. Тому притулки переповнені. Власники більшості притулків щодня намагаються розв’язати найскладнішу задачу – як нагодувати своїх підопічних. Не варто навіть говорити, що середня тривалість життя тварин, що проживають в притулках, набагато нижча за тих, хто проживає щасливе життя під опікою люблячого господаря. Тому, якщо ви візьмете тварину додому – ви дасте їй шанс на нове життя. Забравши тварину ви, в свою чергу, звільните місце для іншої тварини, що давно чекає на свій шанс, бродячи засніженими, голодними вулицями…

2. Тому що ви отримаєте чудову домашню тварину

Найбільший міф про тварин в притулках полягає в тому, що ці тварини агресивні, дикі та непридатні для життя під одним дахом з людиною. Це далеко не завжди так. Звичайно, в притулках є мешканці, котрі пізнали людську жорстокість в такій мірі, що більше ніколи не зможуть довіряти людині. Але, на щастя, це поодинокі випадки. Більшість же тварин повністю адаптовані працівниками притулків до взаємодії з людьми. До того ж, велика кількість тварин потрапляє до притулків “із сімей” в результаті невирішених проблем, таких як, наприклад, переїзд, розлучення, алергія і таке інше.


3. Тому що це заощадить ваші гроші

В українських притулках, на відміну, від більшості європейських, взяти тварину додому не коштує нічого! Тобто, ви можете отримати гарну, здорову, привиту, стерилізовану домашню тварину безкоштовно! І нехай ця тварина носить горду назву “двіртер’єр”, а її далекі предки не були улюбленицями придворних дам, те, що куплене за великі гроші, не завжди означає найкраще!

4. Тому що це спосіб перемогти “Куренівку”

Нещодавні журналістські розслідування показали, що коїться за лаштунками столичної Куренівки – найбільшого в Києві торгівельного майданчику, де продаються домашні тварини. Чудові котики та песики, з якими в день так мило граються продавчині, що ви з привеликим трудом проходите повз щоб не купити їх всіх…вночі замикаються тими ж самими люблячими продавчинями в контейнерах, де за будь-якої погоди (чи то спекотні літні ночі, чи люті зимові) вони будуть чекати ранку, щоб знову дивитися на вас благальними очима із своїх кліток. Не всім щастить пройти через випробування Куренівкою. Тих, хто не доживає чи втрачає “товарний вигляд”, залишають в лісочку неподалік. Звучить жорстоко. Але це так насправді і є. Гонитва за модними породами собак та котів, які б коштували не так дорого, як в розплідниках, призвела до створення подібних “освенцімів” для тварин по всій країні.

Якщо для вас родовід вашої домашньої тварини – не принципове питання і ви не плануєте займатися розплодом породи чи брати участь у виставках, то чому б не взяти тварину з притулку? Тільки масова відмова від “послуг” недобросовісних продавців зупинить їхні тортури та знущання над тваринами. І притулки для тварин чудова альтернатива ринкам по типу Куренівського.


5. Тому що ваші домашні меблі подякують вам

Більшість тварин з притулків вже не знаходяться в пустотливому віці цуценяти чи кошеняти, які не відрізняють оббивку вашого улюбленого дивану від своєї улюбленої іграшки. Тварини з притулку, більшість з яких колись були домашніми, вже знайомі з правилами співжиття з людьми на одній жилій площі. Так що рятуючи життя цілком вірогідно, що ви врятуєте свій килим та диван.

6. Тому що домашні тварини покращують здоров’я, а тварини, взяті з притулків, – покращують самооцінку

Різноманітні дослідження неодноразово доводили, що домашні тварини не тільки дають безумовну любов, а й приносять психологічні, емоційні та фізичні переваги для своїх господарів. Турбота за твариною, що потрапила до вас з притулку, наповнить ваше життя ще більшим змістом та вбереже від почуття самотності та ізоляції. Відкриття дверей свого дому тварині з притулку дарує людину абсолютно заслужене почуття гордості та задоволення собою.

7. Тому що ви навчите ваших дітей доброті

Діти, які ростуть в сім’ях, де батьки показують свою небайдужість до слабших та знедолених, виростають в більш чуйних та свідомих дорослих. На жаль, доброта не йде в списку обов’язкових дарів – її потрібно виховувати. І бажано, на власному прикладі.


8. Тому що ви можете зробити селфі та запостити його в Instagram

Серйозно! Про добрі справи не завжди потрібно мовчати! Це якраз той випадок, коли всі ваші знайомі повинні знати, що ви зробили добру річ і подарували комусь путівку в життя. Ваш вчинок, безумовно, заслуговує на увагу. Можливо, він надихне когось із ваших знайомих, і знайомих їхніх знайомих…а разом ви зміните світ на краще. Просто варто почати.

9. Тому що це плюс до вашої карми

Тут все просто. Хороші справи – це своєрідний наркотик. Ендорфіни від добрих вчинків стимулюють вас на нові. І якщо ви вже стали на шлях доброчинності та благодійництва, то з нього зійти важко. Сьогодні ви врятували життя тварини, завтра розгледіли в собі сили на нові добрі справи. А там недалеко й прожити наповнене змістом життя щасливої людини

10. Тому що PetHelp з радістю допоможе вам знайти домашню тварину, яка стане для вас особливою

На PetHelp для вас зібрана величезна база домашніх тварин, що мешкають в притулках. Знайдіть притулки, що знаходяться в вашому місці та оберіть собі улюбленця з числа їхніх підопічних. Якщо ви поки ще не готові до такого кроку, але вболіваєте всією своєю душею за їхню долю – станьте опікуном когось із них або допоможіть притулкам продовжувати піклуватися про них, перерахувавши кошти. Ви можете допомогти! Почніть вже сьогодні!

Джерело: знайди собі улюбленця на PetHelp


Схожі статті

Коментарі