Сотні котів попали під карантин в Нью-Йорку через загрозу пташиного грипу


Сотні домашніх котів були переведені в карантин у Нью-Йорку після того, як того, як в деяких притулках для тварин (якими, серед іншого, володіє одна з провідних американських зоозахисних організацій) був виявлений дуже заразний пташиний грип. Під час цього був заражений принаймні один з ветеринарів притулку.

За повідомленням Міського управління охорони здоров’я Нью-Йорку, це був перший випадок, коли штам вірусу H7N2, який притаманний птахам, заразив домашніх котів.

Симптоми не проявляють себе якось чітко, зазвичай вони включають: чхання, кашель, а також нежить та сльозоточивість.

Даний вірус був вперше виявлений в грудні 2016 року у 45 котів, які розміщені в мангеттенському притулку, яким управляє Центр здоров’я тварин (Animal Care Center (ACC)) з Нью-Йорку. Пізніше це захворювання було виявлено у котів з притулків в районах Квінс та Бруклін. Представники Управління охорони здоров’я не змогли надати чіткої відповіді щодо того, як ці коти заразилися пташиним грипом й як він так швидко поширився.

Серед мешканців міста Нью-Йорк, які останнім часом брали до себе тварин з притулків ACC, було проведено інформування щодо спостереження за котами на предмет наявності симптомів захворювання та вжиття належних запобіжних заходів.


За словами фахівців, сизих зараження людини штамом H7N2 є низьким.

H7N2 це тип вірусу пташиного грипу, що може мутувати та переноситись на інших ссавців, як наприклад на котів. Вірус також може уражати інших ссавців, в тому числі людину. Ситуація в місті настільки серйозна, що Центр контролю та попередження захворювань опублікував на власному сайті спеціальні вказівки щодо цього вірусу у котів.

Більше 450 котів залишатимуться в тимчасовому притулку протягом 90 днів, поки спеціальна лабораторія не підтвердить відсутність загрози подальшого зараження вірусом. За розвитком ситуації та за тваринами також стежитимуть ACC, міське Управління охорони здоров’я та Американське товариство з попередження жорстокого поводження з тваринами.

В грудні 2016 року міське Управління охорони здоров’я підтвердило, що один ветеринар був заражений вірусом в притулку на Мангеттені. Це був перший випадок перенесення вірусу на людину від кішки. На щастя, захворювання не було сильним й було швидко вилікувано.

Після цього випадку перевірку на зараження вірусом пройшло 160 співробітників ACC, а також приблизно 80% осіб, яки брали тварин з мангеттенського притулку.


Схожі статті

Коментарі