Український левкой – надзвичайний кіт

український левкой

Український левкой – зовсім молода порода котів. Й хоча його вік всього близько десяти років, ці надзвичайні створіння вже встигли захопити серця любителів котів по всьому світові. В цій статті ми більше детально розповімо вам про цю дивовижну породу.

Порода “український левкой” була виведена на основі мутації генів безшерстності та висловухості. Український фелінолог Олена Берикова цілеспрямовано працювала над створенням цієї породи з 2000 року, а вже в 2004 році народилося перше повноцінне кошенятко породи український левкой.

Такий незвичний кіт з’явився в результаті схрещування шотландської висловухої кішки з донським сфінксом. А в 2008 році фелінологічні організації України та Росії зареєстрували більше 200 особин цієї породи. Декілька десятків кішок цієї породи вже проживає за кордоном в країнах Заходу. А популярність українського левкоя продовжує зростати.

Порода отримала таку назву завдяки закрученим, як листочки, вушкам. А слово “український” означає географічну прив’язку до місця його появи. Міжнародна федерація котів поки що не визнала цю нову породу, але експерти зазначили, що ці коти відповідають стандарту. Левкої вже мають право брати участь в чемпіонатах породистих котів, в тому числі європейських, й не рідко отримують високі нагороди.


До питання розведення левкоїв необхідно підходити дуже обдумано, ретельно підбирати пари, щоб штучно виведена порода дала найкращі результати.

Цей граціозний, довгоногий та гнучкий кіт середньої статури, близький до легкої. Відміні риси левкоїв окрім висловухості та відсутності шерсті – незвична форма голови, яка зверху нагадує п’ятикутник. М’які на кінчиках вуха посаджені доволі широко та мають відносно великий розмір в порівнянні з головою. Мигдалевидні очі відкриті не повністю та не мають прив’язки до кольору. Еластична м’яка шкіра збирається складками в області шиї, пахв, паху, живота, на голові між вухами та навколо очей. Зазвичай, левкої народжуються з остаточною коротенькою шерстю, яка пропадає до двох років віку. Але бувають особини з шерстю браш на лапках, хвості, нижній частині тулуба. Левкої можуть мати будь-який окрас.

ukrainian levkoy

В цілому, левкої доволі невибаглива порода, особливо якщо порівнювати з іншими сфінксами. За словами власниці дворічного левкоя, Марти Госовської: “Котика необхідно одягати в спеціальний котячий одяг в осінньо-зимовий період, оскільки голячок дуже сильно мерзне. Бажано, щоб приміщення не були сирим та не мало протягів. Котик дуже охайний, тому обов’язково прибирати лоток двічі на день. Дуже полюбляє купатися, ідеально – раз на два тижні. Добре протирати складочки, очі, чистити вуха та обрізати кігті”.

Незважаючи на позапланетну зовнішність, левкой – міцний та здоровий кіт. Має чудовий апетит, й в цілому полюбляє попоїсти, тому необхідно слідкувати за збалансованістю раціону, щоб котик не переїдав. Левкої всеядні, можуть їсти звичайну їжу: варену телятину, курятину, вівсяну кашу, рис, картоплю, перепелині яйця, кефір, молоко. Обов’язково давати вітаміни та слідкувати за станом кісткової системи.


Українські левкої – компанійські та комунікабельні коти, але водночас відрізняються своєрідною інтелігентністю. Вони легко йдуть на контакт та міцно прив’язуються до свого власника. Левкої часто ходять за своїми власниками, можуть спати з ними, полюбляють залазити на руки, й навіть можуть ображатися на власника якщо той залишає його на тривалий час. Також, левкой може проявляти ревнощі до інших тварин в домі.

Левкої – зовсім не “диванна” порода, вони мають чудові інстинкти. Можна помітити як левкої полюють на різноманітних комах.

Ці коти дуже допитливі, можуть довго сидіти на підвіконні, спостерігаючи на світом за вікном. При цьому він нікуди не тікає, навіть якщо щось стається. Ці коти полюбляють грати в схованки, неочікувано вистрибуючи з під меблів. Цим він піднімає настрій не лише вам, але й вашим гостям.

Український левкой дуже полюбляє ласитись.

Ці коти також мають терапевтичні властивості. Завдяки високій температурі тіла – біля 40 °C вони можуть підлікувати остеохондроз та ревматизм, зняти біль та напруження у м’язах. Лікують ці котики лежачи на попереку та плечах людини.

Гаряча, велюрова шкіра українського левкоя заспокоює, її приємно гладити.

Джерело: ПростоЗоо


Схожі статті