Екзотичні тварини світу, які можуть жити у вас вдома

екзотичні тварини світу

15 екзотичних тварин, яких ви можете тримати вдома

Забудьте про собак, котів та рибок! В сучасному світі вам необов’язково ходити до зоопарків, щоб побачити екзотичних тваринок. Адже, ймовірно, щось дивне житиме у вашого сусіда чи друга. За приблизними підрахунками в 2015 році лише в США приблизно 20 мільйонів родин утримували екзотичних тварин в якості домашніх улюбленців. Деякі тварини можуть вас відлякувати та викликати запитання “чому їх тримаєте вдома?”. А деякі навпаки будуть притягувати ваші погляди та милувати вас й оточуючих людей.

В сучасному світі власники тварин прагнуть до чогось більш надзвичайного, до чогось більш рідкісного, що б могло вирізняти їх серед інших людей. Коли більшість людей чує слово “екзотичний”, то переважна більшість з них подумає про щось дике та небезпечне. Насправді, поняття “екзотичний” стосується тих видів, що не є характерними місцевості проживання власників таких тварин. Проте, слід зазначити, що в деяких країнах світу існують заборони або обмеження на утримання окремих видів тварин.

Нижче наведені 15 екзотичних тварин, яких ви можете тримати у себе вдома як домашніх улюбленців. Ціни на цих тварин коливаються від двох десятків центів до шестидесяти тисяч доларів.

мадагаскарський тарган15 – Мадагаскарський тарган (великий тропічний тарган)

Багато хто з відразою подивиться на таких улюбленців, але є люди які надають перевагу такому типу домашніх улюбленців. Мадагаскарський тропічний тарган, як й зрозуміло з назви, походить з острову Мадагаскар, а тривалість його життя становить від 1 до 3 років. Ці комахи можуть видавати шиплячі звуки, які виникають в результаті того, коли повітря виштовхується крізь малі отвори на тілі таргана.


Великий тропічний тарган, або мадагаскарський шиплячий тарган, стають все більш й більш популярними в якості домашніх улюбленців. Напевно, цьому сприяють їх “шиплячий” звук та статус “табу”. До того ж, вони не потребують багато уваги та догляду, їм потрібне лише невелике житло, а також вони не літають та не кусаються. Водночас, будьте обережні коли ви берете пару тарганів, оскільки вони дуже швидко розмножуються, і в результаті у вас буде ціла колонія тарганів, хоча й екзотичних. В середньому, за один виводок народжується приблизно 60 маленьких тарганів.

тарантул14 – Тарантул

В той час коли більшість людей з криками б вибігла з ванної, в якої вони б помітили величезного павука, інші з радістю за ними спостерігають. Тарантули проживають на всіх континентах, окрім Антарктиди. А тривалість життя цих павуків може сягати фантастичні 10-25 років. Їх розміри варіюються від невеличкого, розміром з ніготь, до величезного, розміром з тарілку.

Тарантул, або павук-птахоїд, має 8 лап та 2 ікла, що виглядає не дуже дружелюбно. Але повідомляємо вам гарну новину – тарантули рідко кусають людей. Отже, на ваш вибір пропонується величезна кількість різновидів тарантулів, але найцікавішим, на на погляд, буде чилійський рожевий тарантул, головним чином завдяки своєму великому розміру та простоті догляду.

імператорський скорпіон13 – Імператорський скорпіон

Основне місце проживання імператорських скорпіонів – західноафриканські дощові ліси. Ці скорпіони мають блискучий чорний панцир, а їх клішні виглядають доволі боязко. Але саме через ці причини багато людей тримають імператорських скорпіонів в себе вдома. Це дійсно екзотичний вибір, з цим погодяться всі ваші друзі. Імператорський скорпіон є одним з найбільших  видів скорпіонів в світі, оскільки їх довжина може сягати понад 20 см. Не зважаючи на те, що в них є такий агресивний вигляд, вони вважаються доволі покірними, а яд, який міститься в їх жалі – доволі м’який. Але, незважаючи на малу небезпеку від їхнього яду, якщо він вас вжались – буде дуже боляче.

бородата агама12 – Бородата агама

Бородаті агами походять з Австралії й живуть по 5-8 років. Їх називають “бородатими”, оскільки шипи та луска, що оточують їх шию, нагадують бороду. Вони є доволі поширеними екзотичними домашніми улюбленцями завдяки легкості догляду та спокійному характеру. Вон и вростають довжиною до 36-70 см.


Багато власників агам погоджуються, що вони дуже гарні домашні тварини, оскільки вони доволі спокійні та покірні створіння. Цікавим фактом є те, що до початку 90-х років агами не були дуже поширені в якості тварин для домашнього утримання. В наш час бородаті агами вважаються одними з найкращих екзотичних тварин, яких можна придбати в багатьох зоомагазинах.

цукровий посум11 – Цукровий посум

Ці маленькі кумедні сумчасті створіння є частиною сімейства, до якого входять кенгуру. Вони проживають з Австралії, Папуа Новій Гвінеї та Індонезії. Тривалість життя цукрових посумів може сягати 10-15 років. Довжина тіла (із урахуванням хвосту) може перевищувати 20-25 см. При чому вага їхнього тіла зовсім мала, що обумовлено характером життя цієї тваринки. Їхня назва походить від їхньої любові їсти солоденьке та здатності планерувати в повітрі.

Цукрові посуми стали популярними екзотичними домашніми улюбленцями оскільки вони надзвичайно соціальні та легко приручаються до людей. Але якщо ви не будете вдома протягом великих проміжків часу, кращу подбайте про те, щоб купити принаймні пару цукрових посумів. Бо вони полюбляють спілкування, а якщо ви їх цього позбавите, то вони почнуть сумувати, що в результаті може призвести до смерті тваринки. Якщо подивитися на звуки, які видають ці створіння, то вони начебто нічим не виділяються на фоні інших домашніх тварин. Але будьте готові до іншої несподіванки – вони пахнуть не дуже приємно, а також надзвичайно балакучі та активні вночі. Це нічні тварини, й саме в цей період протікає переважна частина їхнього життя. Принаймні, вони стануть дуже веселою тваринкою, яка пролітатиме над вашою головою в квартирі!

їжак10 – Їжак

Ці малі кумедні та колючі тваринки мешкають в Європі, Азії та Африці, й живуть від 3 до 8 років. Голки їжаків можуть сягати довжини в 4 см. Вони дуже привабливі, тому їх утримує багато людей як домашніх улюбленців, ще й екзотичних. Але будьте готові до цього, бо їжачки потребують дуже багато уваги та догляду.


Коже їжак має приблизно 5-7 тисяч голок. Ці створіння дуже тихі, допитливі та надзвичайно активні вночі. Але у них дуже поганий зір, саме тому вони покладаються на свій нюх та слух. Дуже позитивним моментом в утриманні їжаків є те, що вони не викликають алергії, й також вони можуть бути дуже гарненькими!

скунс9 – Скунс

Колись скунсів тримали фермери з метою відлякування гризунів від врожаїв. Але скунси насправді дуже грайливі та милі тваринки, але звичайно ж після того, як їм видалять їх “ароматні” залози. Скунси, яких ще називають тхір чорний або тхір лісовий, мають тривалість життя в 12 років. І як всім відомо, скунси використовують свої анальні запахові залози для захисту від інших тварин. Струмінь такої рідини може вибризкуватись на відстань до 3 метрів, вам би не хотілося попасти під неї, правда ж? Сам запах дуже складно виводиться з поверхонь тіла та з речей.

Не зважаючи на свою “пахучу” репутацію, скунси дуже чутливі, дотепні, допитливі та милі створіння, яких можна тримати у себе вдома. Деякі люди утримують скунсів як домашніх улюбленців саме через їх екзотичність, а також через швидке привчання до туалету. Але будьте уважні, скунси можуть красти речі у вашому домі, це їх природна допитлива особливість.

капібара8 – Капібара

Капібара це найбільший гризун у світі. Вони живуть в Південній Америці. Тривалість життя капібари – в середньому 8-10 років, а вага може сягати майже 70 кг. Вони не лише важкі, але й великі – до 140 см в довжину. Людям подобається утримувати капібар вдома, оскільки вони розумні, грайливі та соціальні тварини.


Ще один цікавий факт – капібари дуже сильно полюбляють воду. Насправді, їх назва дослівно перекладається як “водяна свинка”. Ці водні гризуни потребуватимуть місце для плавання, якщо ви захочете собі такого улюбленця. Вони полюбляють гратися у воді, це робить їх щасливішими. Вони навіть сплять та їдять у воді! Якщо ви, все ж таки, заведете собі таку тваринку, подбайте щоб їх було принаймні двоє, оскільки вони дуже соціальні. Особливо якщо вас часто не буде вдома.

фенек7 – Лисичка Фенек

Ці вухасті створіння проживають на півночі Африки, тривалість життя складає 10-16 років. Фенеки є одними з найпопулярніших домашніх улюбленців завдяки своїй унікальній особливості. Їх навіть вирощують в комерційних цілях для утримання як домашніх тварин.

Дехто описує фенеків як суміш собаки та кота. Наприклад, технічно вони мають відношення до собак, але мають характер котів, оскільки сплять більшу частину доби та можуть бути навчені ходити на лоток в туалет. Ці лисички – завзяті мисливці, полюють переважно вночі, й використовують свої величезні вуха для пошуку своєї здобичі. Серед лис, фенеки є найбільш соціальними та мають характерне скавчання.

кінкажу6 – Кінкажу

Будучи частиною родини єнотових, ці чарівні тваринки живуть в дощових лісах Центральної та Південної Африки. Тривалість життя кінкажу складає 20-25 років, а максимально зареєстрована тривалість життя була 41 рік. Кінкажу також називають “медові ведмеді”.


Кінкажу добре прив’язуються та чудово ладнають з людиною. Ці тварини стають все більш популярними в якості домашніх тварин, зокрема завдяки своїй грайливості та покірності. Багато людей описують кінкажу як “обличчя ведмежа з тілом видри”.

сервал5 – Сервал

Сервал це не просто кіт, на кшталт домашнього. Вони походять з Центральної та Південної Африки, а тривалість життя сягає 19 років. Вага сервалів може складати від 8 до 19 кілограмів, а висота в холці 40-65 см. Сервали є найуспішнішими мисливцями серед всіх видів диких котячих і є найшвидшими котячими після гепардів. Як й інші кішки, сервали вміють мурчати, шипіти та мявчати.

Сервали завойовують популярність в світі екзотичних домашніх тварин. Незважаючи на їх дику, хижу натуру, багато людей вирощують сервалів з малку.

валабі4 – Валабі

Ця тваринка схожа на кенгуру, але менша за розміром. Вони полюбляють відкриті простори та дуже соціальні. Багато хто може подумати, що Валабі це найкращі домашні улюбленці, оскільки їх можна утримувати на вулиці, а також, що вони такі милі та пухнасті. Але вони не є звичайними вуличним тваринами, бо вашого подвір’я їм не вистачить. Їм потрібно дуже багато простору, оскільки вони пересуваються на великих швидкостях. Крім того, їм потрібне певне укриття чи будиночок. Ще одна річ, про яку необхідно подбати – це високий паркан, бажано не менше двох метрів. Бо ви повинні зрозуміти, що це родичі кенгуру, які так само швидко бігають та високо стрибають.

саймірі3 – Саймірі (біляча мавпа)

Прийшовши з тропічних лісів Центральної та Південної Америки, саймірі є одним з наймиліших представників екзотичних домашніх тварин. Ці тваринки не дуже великі, однак вони дуже веселі, грайливі та енергійні. Саймірі мають дуже високий інтелект, вони соціальні та дуже добре прив’язуються до людей, що робить їх популярними тваринами для екзотичного утримування. Ці маленькі мавпочки мають найбільший розмір мозку, в порівнянні з іншими приматами, отже їх можна дресирувати та привчати.


Проте, будьте обережні, саймірі бризкають сечею на ноги та руки, а також на тіло, щоб мітити територію. Також, будьте готові віддавати їх всю свою увагу та час, адже вони цього потребуватимуть майже постійно.

гіацинтовий ара2 – Гіацинтовий ара

Гіацинтовий ара є найбільшим представником папуг ара, а також найбільшим летаючим папугою в світі. Гіацинтові ара походять з Південної Америки і можуть виростати до ваги в 1,5 кг. Розмах крил може сягати 80 см. Їх клюв настільки потужний, що може перекушувати деякі прути кліток та вольєрів.

Ці папуги наразі перебувають під загрозою зникнення, оскільки багато їх представників були виловлені та продані, а місця їх проживання потроху зменшуються та зникають. Багато людей прагнуть мати гіацинтового ара через його красу, рідкісність та тривалий період життя.

шимпанзе1 – Шимпанзе

Дуже багато власників екзотичних тварин надають перевагу триманню шимпанзе, оскільки вони мають дуже багато схожих рис з людьми. Ці примати походять із Західної та Центральної Африки. Якщо вам все ж таки захочеться мати в себе таку тваринку, то готуйтеся викласти суму вартості квартири, оскільки ціна на цю тварину сягає 60 000 доларів.

Якщо ви зацікавились шимпанзе, то слід мати на увазі багато речей. Вони дуже розумні та кмітливі, мають дуже високе почуття територіальності, а також можуть нападати без попередження. Вага дорослого шимпанзе може сягати 70 кг, а в неволі вони можуть жити до 60 років. В середньому, сила шимпанзе в п’ять разів перевищую силу людини. Для деяких людей утримання шимпанзе є символом статусу, але переконайтеся, що ви готові та знаєте як жити з цими створіннями.


Схожі статті

Коментарі