Цікаві факти про тварин – Як сплять тварини

як сплять тварини

Цікаві факти про те, як сплять тварини

Ми підібрали для вас десятку найцікавіших фактів про сон тварин. А ви знали, що коні не сплять стоячи? Чи, що дельфіни вимикають половину мозку під час сну?

Коні

На відміну від поширеної думки про те, що коні сплять стоячи, це зовсім не так. Стоячи вони можуть тільки перебувати в стані дрімання. Але це не можна називати повноцінним сном. Для повноцінного сну, коли коням треба відпочити, дати спокою їх тілу та мозку, вони лягають. Найчастіше на бік.

Однак, через особливості будови тіла, маси тварини, а також товщини кісток, спати в такому стані коні можуть не більше 3-4 годин. Якщо кінь пролежить на боці більше 6 годин, то у нього може виникнути набряк легенів.

Дельфіни

У дельфінів, на відміну від решти ссавців, сон має свою унікальну форму. Коли настає час відпочинку, дельфін вимикає лише одну півкулю мозку, закриваючи при цьому протилежне око. В цей час, друга половина мозку спостерігає на навколишньою ситуацією, контролює дихання та інші базові фізіологічні процеси.


Під час такого сну дельфіни можуть залишатися на поверхні води, іноді повільно пливучи за течією. В неволі дельфіни іноді сплять на дні басейну, періодично піднімаючись на поверхню за повітрям.

Жирафи

Напевно, найцікавішим способом сну користуються жирафи. Й це дійсно так. Лише спробуйте уявити як можна зручно вмоститися з такою довгою шиєю? Але природа подбала про все. Жирафи сплять, зігнувши шию таким чином, що голова лежить на задній кінцівці. Весь це процес “укладання спати” займає приблизно 15-20 секунд. Спочатку жирафи спускаються на груди, а потім на живіт.

Цікавим є те, що жирафи сплять лише по декілька хвилин поспіль. Тривалість глибокого сну за ніч не перевищує 20 хвилин.

Бегемоти

Більшу частину свого життя бегемоти проводять у воді. Зазвичай, вони сплять на мілинах, виставивши верхню частину голови, або повністю занурюються у воду. В останньому випадку, бегемоти рефлекторно спливають на поверхню кожні 3-5 хвилин, щоб зробити ковток повітря. При цьому вони навіть не прокидаються.

Білки

Часто можна почути, що білки сплять обгорнувшись хвостом. Але це лише є частиною правди. Насправді, білки в цьому питанні дуже схожі на багатьох інших тварин: вони сплять так, як ляжуть. Зовсім як ми з вами. Іноді вони загортаються у свій хвіст, а іноді просто розтягуються по гілці чи гнізду.


Опосуми

Ще одні тварини, які спростовують міфи пр свій власний сон – це опосуми. Так, вони мають дуже потужний хвіст. Так, вони можуть висіти на хвості на дереві донизу головою. Але вони не сплять в такій позі..

Взагалі, опосуми нічні тварини. Вдень вони відпочивають, сплять. А коли настає темрява, відправляються на пошуки здобичі. Сплять опосуми дуже багато, іноді до 18-20 годин на добу. Для цього вони розташовуються на гілці дерева або згортаються в клубочок в дуплі чи іншому сховищі.

Пінгвіни

Як й у випадку з конями, існує думка про те, що пінгвіни сплять стоячи. Звичай но ж це не так, ну може не зовсім так.

По-перше, на нашій планеті існує багато різновидів пінгвінів. І різні види пінгвінів сплять різними способами. Наприклад, папуанські пінгвіни і деякі інші види сплять так, ніби у них вчора була дуже весела вечірка. Просто “без задніх лап”. А, наприклад, імператорські пінгвіни сплять навстоячки, хоча це іноді більш схоже на сидячу позу. Всі ці види пінгвінів стоять та ходять по-різному.


Кити

Тривалий час вважалося, що кити сплять так самой, як й дельфіни – вимикаючи одну півкулю мозку. Але нещодавні дослідження вчених показали, що це не так. Виявилось, що кити сплять під час коротких періодів швидкого занурення у воду. Таким чином, чіткого розподілу діб на сон та неспання у китів немає. Кити “набирають” приблизно по 10-15 хвилин сну протягом декількох годин.

Слони

Почнемо з того, що є африканські та індійські слони. Сплять вони по-різному.

Африканські слони частіше сплять стоячи, обпершись боком до стовбура дерева або охопивши його хоботом. Це пов’язано з тим, що африканські слони побоюються перегрівання тіла від занадто гарячої землі. Якщо земля не дуже гаряча, то вони можуть спати на животі, підтягнувши під себе ноги, або на боку.

Індійські слони частіше сплять лежачи, зігнувши задні ноги, а передні витягнувши вперед та поклавши на них голову.

Сон слонів триває десь 2-3 години. Тварина може просинатися, прислуховуватися та принюхуватися на предмет небезпеки, а потім знову засинати.

Стрижи (або серпокрильці)

Стрижи відомі своїми рекордами. Це одні з найшвидших птахів, й безумовно птахи, що літають найдовше. Стриж може перебувати в польоті до 4 років. Весь цей час птах їсть, п’є, спить та навіть спаровується в польоті. Молодий стриж, який вперше здійнявся в повітря, може пролетіти до 500 тисяч кілометрів перш ніж знову приземлиться.

Для того, щоб поспати, птах набирає велику висоту, до трьох тисяч кілометрів, а потім летять під кутом в напрямку вітру, змінюючи напрямок польоту через кожні декілька хвилин. Завдяки такій ритмічності, стрижи продовжують літати туди-сюди над одним й тим самим місцем. А при слабкому вітрі, як було помічено, стрижи літають по колу.


Схожі статті

Коментарі